Dyrektor Złotowskiego Centrum Aktywności Społecznej ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze:

OGŁOSZENIE / KWESTIONARIUSZ  OSOBOWY / REGULAMIN NABORU / KLAUZULA INFORMACYJNA

• Turniej MOLKKY w Złotowie!

2019-08-01 07:35

Mölkky to gra, której prostota czyni ją atrakcyjną dla osób w każdym wieku. Sukces jest w niej wypadkową umiejętności celnego rzucania, odpowiedniej taktyki i szczęścia.

W swojej kolejce zawodnicy rzucają drewnianym zbijakiem tak, aby wywrócić nim, upatrzone wcześniej, ponumerowane kręgle. Celem jest uzbieranie dokładnie 50 punktów. W końcówce trzeba jednak uważać, gdyż przekroczenie tej liczby skutkuje cofnięciem do poziomu 25 punktów.

W Mölkky można grać niemal wszędzie. Wystarczy niewielki fragment otwartej przestrzeni – ogród, park, czy żwirowa nawierzchnia. Grać można indywidualnie lub w zespołach, wiek, płeć czy stopień sprawności fizycznej nie ma dużego znaczenia.

Mölkky powstała zaledwie kilkanaście lat temu w oparciu o tradycyjną grę fińską. W krótkim czasie stała się ona światowym fenomenem. W wielu państwach rozgrywane są krajowe mistrzostwa, a w Finlandii corocznie także mistrzostwa świata.

Zapraszamy Państwa do udziału w Turnieju MOLKKY w Złotowie, który odbędzie się w czwartek, 15 sierpnia 2019 od godz. 17:00 na Półwyspie Rybackim, w ramach Biesiady ze Smakiem. Zapisy przyjmujemy na miejscu w dniu wydarzenia! Udział jest bezpłatny!

Zasady przeprowadzania turnieju:
    - W turniejach uczestniczą zespoły dwuosobowe.
    - Mecze odbywają się pomiędzy dwoma zespołami.
    - Zawodnicy rzucają naprzemiennie tzn. pierwszy zawodnik z drużyny A, pierwszy zawodnik z drużyny B, drugi zawodnik z drużyny A, drugi zawodnik z drużyny B, pierwszy zawodnik z drużyny A itd.
    - Zawodnicy zdobywają punkty dla swojej drużyny.
    - Każdy mecz w fazie grupowej składa się z dwóch setów do 50 punktów każdy.
    - Drużynę rozpoczynającą pierwszy mecz wyznacza losowanie. Kolejny set rozpoczyna drużyna przeciwna.
    - Mecz może zakończyć się wynikiem 2:0 jeśli jedna z drużyn wygra oba sety lub 1:1. Jeśli każda z drużyn wygra po jednym secie.
    - O miejscu w klasyfikacji decyduje w kolejności: liczba wygranych setów, liczba wygranych meczy, średnia liczba punktów zdobytych w jednym secie.
    - W fazie play off (przegrywający odpada) mecze trwają do momentu, gdy jedna z drużyn wygra dwa sety (rozgrywane są więc dwa lub trzy sety).
    - Drużynę rozpoczynającą pierwszy mecz wyznacza losowanie. Kolejne sety rozpoczynane są naprzemiennie (raz jedna a raz druga drużyna).